Következzék néhány tipp a bútorszállításról!
-
A szállítandó bútorok feltétlenül üresek legyenek! Ez nem csak azért fontos, mert így könnyebb a megemelésük, hanem azért, mert így elkerülhető bármiféle rongálódás a benne lévő tárgyakat illetően.
-
A nyíló ajtók megfelelően legyenek lerögzítve! A kellemetlenség és a balesetveszély elkerülése érdekében ügyeljünk arra, hogy a bútorajtók ne nyitódjanak ki mozgatásuk közben.
-
Amennyiben szükséges, a bútorok is legyenek becsomagolva! A bútorokat általában nem szokás becsomagolni költöztetéskor. Azonban itt is akadhatnak kivételek. Gondoljunk például egy antik bútorra, vagy egy értékes kanapéra, amit óvni kell a külső hatásoktól és érdemes valamilyen csomagoló anyaggal ellátni.
-
A költöztető cég munkatársaival közösen nézzük át a bútorokat! A későbbi viták és félreértések megelőzése érdekében mérjük fel bútoraink állapotát, és a már meglévő sérüléseket jegyezzük le!
-
Amennyiben bútorunk lapra szerelhető, a költöztetés előtt szedjük részeire és úgy szállíttassuk el! Ezzel a művelettel minimálisra csökkenthetjük a rongálódás esélyét.
-
A bútorok mozgatását bízza szakemberre! Még abban az esetben is, ha úgy gondoljuk, hogy mi magunk is képesek vagyunk a bútor emelésére, mozdítására, az esetleges baleset, rongálódás megelőzése végett hagyjuk ezt a feladatot a költöztető szakembernek. A költöztetés során a hozzáértő személy nem csupán a megfelelő eszközökkel és kellő erővel, hanem rutinnal is rendelkezik.
-
A helyiségeket megfelelő sorrendben ürítsük ki! A megtervezett sorrend lehetővé teszi, hogy a bútoroknak minél nagyobb hely maradjon. Tehát a zsákokat, dobozokat és a kisebb csomagokat mindenképpen a bútorok előtt vigyük ki a szobából!
-
A szállítás útvonalába eső mozdítható tárgyakat tegyük arrébb!
-
Mint minden másnál is, de a bútorok szállításánál különösen érdemes odafigyelni, hogy a parkolóhely a lehető legközelebb essen az ingatlanhoz! A költöztetés ideje ezzel csökkenthető, nem utolsósorban energia is spórolható általa.